Binlerce Bitlisli, HÜDA PAR Mitinginde Bir Araya Geldi

 İnternet Editörü
Bitlis'te düzenlenen HÜDA PAR mitingine binlerce vatandaş katıldı, seçim öncesinde adaylar projelerini paylaştı.

31 Mart 2024 Pazar Günü yapılacak Mahalli İdareler seçimi HÜDA PAR tarafından düzenlenen mitinge binlerce Bitlisli katılım sağladı.

Ulu Camii Meydanı'nda Büyük Katılımlı Sağlandı

Ulu Camii Meydanı'nda düzenlenen mitinge yoğun katılım sağlandı. Mitingin selamla konuşmasını yapan Bitlis İl Başkan Vekili Hüsnü Eribol, yoğun katılımdan dolayı halka teşekkür etti. Yoğun bir seçim çalışmasının ardından yarın sandık başına gidileceğini belirten Eribol, seçimlerin huzur ve barış içinde geçmesini temenni etti.

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-17-pm-1.jpeg

Karakaya, Binlerce Bitlisliye Projelerini Anlattı

Daha sonra toplanan binlerce Bitlisliye seslenen HÜDA PAR Bitlis Belediye Başkan adayı Cengiz Karakaya, Bitlis'e dair projelerini anlattı. Belediyenin imkanlarının çok olduğunu belirten Karakaya, bu kaynakların yerli yerinde kullanılması gerektiğini söyledi.

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-18-pm.jpeg

Karakaya, 'Belediye İmkanları Çok, Ama Havuz Delik!'

Mevcut yönetim yanlışlarına değinen Karakaya, "Belediyenin imkanları çoktur. Yeter ki etraftaki birkaç kişiye gitmesin, ceplerine gitmesin. Belediyenin imkanları çoktur. Yeter ki havuzun dibi delik olmasın. Belediyenin imkanları çoktur. Yeter ki havuza hortumlar bağlanmasın. İşte biz geldiğimizde o hortumlar hepsi kesilecek Allah'ın izniyle. Bir tane hortum bırakmayacağız. Ve o havuz dolacak, o havuzda biriken ne varsa, Bitlis halkına hizmet olarak geri dönecek Allah'ın izniyle." dedi.

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-23-pm.jpeg

'20 Yıldır Bitlis'i Hükümet Yönetiyor, Ancak Hizmet Yok!'

20 yıldır Bitlis'i hükümetin yönettiğini hatırlatan Karakaya, bu güne kadar hizmet yapılmadıysa bu hükümetin ayıbı olduğunun altını çizdi. Kimlik üzerinde siyaset yapılmasının doğru olmadığına değinen Karakaya, Kürtleri imha eden CHP ile destek vermenin Kürtlere zarar verdiğini ifade etti.

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-22-pm-001.jpeg

Karakaya, 'Şeyh Said İftiharımızdır!'

Karakaya, "Bakın bir siyasetçi de geçen gün şöyle dedi, 'AK Parti ve MHP birleşmişler bir koalisyon kurmuşlar, Kürtleri öldürecekler, Kürtlere karşı bir soykırım oluşturacaklar. Aman Kürtleri böyle ettiler.' Yani kimlik üzerinden bir siyaset yaptı. 'Yani bu koalisyon Şeyh Said'e terörist diyor' dedi. Diyor mu? Diyor. Şeyh Said iftiharımızdır. Şeyh Said, Şeyh-i Meye. O bizim şeyhimizdir, o bizim değerimizdir. Ve ne dedi? Dedi ki bunlar 'Şeyh Şahabeddin'i de idam ettiler. Mele Selemi de idam ettiler. Seyyid Ali'yi de idam ettiler.' Kim idam etti? Bunlar idam etti. Ben de bu soruyu onlara soruyorum. Kaçak dövüşüyorlar, kaçak. Gizliyorlar ortaklıklarını gizliyorlar.

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-18-pm-1-001.jpeg

'CHP'nin Gizlediği Çirkin İttifakları Ortaya Çıkıyor!'

Yaptıkları çirkin ittifakları gizliyorlar. Bu halkı aldatıyorlar. Şeyh Said'i idam eden CHP değil miydi? Mele Selimi, Şeyh Şahbeddin'i, Seyit Ali'yi Mahalle başında idam eden zihniyet, CHP değil miydi? Zilan Deresi'nde 15 bin Kürdü katleden CHP değil miydi? Ağrı'da Kürd kardeşlerimizi katleden CHP zihniyeti değil miydi? Dersim'de Alevi vatandaşlarımızı kimyasallarla katleden CHP zihniyeti değil mi? Soruyorum, siz CHP ile ortak değil misiniz? İstanbul'u, Mersin'i, Adana'yı, Antalya'yı CHP'ye kazandıran siz değil misiniz? Hani siz Kürdlere düşmanlık yapanlara düşmanlık yapıyordunuz? Hayır, bu halkı kandıramazsınız, aldatamazsınız. Sizin yaptığınız iş, mızrak çuvalla sığmıyor artık." ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-21-pm-001.jpeg

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-24-pm-001.jpeg

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-17-pm.jpeg

whatsapp-image-2024-03-30-at-3-45-19-pm.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.