Bitlis'te hacı adayları uğurlandı

Bitlis'te hacı adayları uğurlandı
 İnternet Editörü
Bitlis’te hac farzını yerine getirmek isteyen 325 hacı adayları kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

Bitlis'te hac farzını yerine getirmek isteyen hacı kafilesini kutsal topraklara uğurlama programı yapıldı.

İl Müftülüğü bahçesinde planlanan programa İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani'ni, onunla beraber müftülük görevlileri, hacı adayları ve yakınları yer aldı.

Yılmaz Demir Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Müftü Yardımcısı ve kafile başkanı Abdullah Temizkan, hac farzını elde etmek için hayırlı bir yolculuğa başladıklarını belirtti.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, hacı adaylarının zorlu ve meşakkatli bir sefere çıktığını açıkladı.

Bu zorlu ve meşakkatin kat be kat mükâfatının olduğunu öne süren Geylani, şöyle dile getirdi: "Bu öyle bir yolcuktur. Cenab-ı Hak nasip müyesser eylesin. Bugün itibarıyla hac yolcususunuz. Cenab-ı Hak, hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip eylesin. İnşallah Medine-i Münevvere'ye gideceksiniz. Resulü Ekrem Efendimizin Mescid-i Nebevi'sinde namaz kılacaksınız. Hazreti Peygamber Efendimizin o mescidinde kılınan bir namaz, diğer mescitlerde kılınan bin namaza bedeldir. Efendimizin Mescid-i Nebevi'sine giderken, Yeşil Kubbe'sini görürken, mecsidinden çıkarken, otelden mescide hareket ederken, mutlaka selatu selam getirmeyi unutmayalım. Peygamber Efendimiz, 'Vefatımdan sonra üzerime selatu selam getirenlerin selatından, selamından haberdarım.' buyuruyor." diye söyledi.

"KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDILAR"

Havanın yağışlı olması sebebiyle Hacı Mehmet Şirin Camisi'nde devam edilen programda, ilahiler söylenildi. İkindi namazını kıldıktan sonra hacı adayları, Mekke'ye gönderilmek üzere Muş Sultan Alparslan Havalimanı'na bırakılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.