CHP Bitlis İl Başkanlığından iddialara cevap açıklaması

CHP Bitlis İl Başkanlığından iddialara cevap açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Selim Soyugüzel tarafından yapılan açıklamalarına ilişkin İl Başkanı Metin Güzelkaya cevap verdi.

İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Güzelkaya, “Yasaya ve kanunlara aykırı bir durum söz konusu olmamakla beraber Selim Soyugüzel bir amaç uğruna partimize gelip aday olmuştur” dedi.

mutki-fotoshop-2024-03-28t162026-721.jpg

Metin Güzelkaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Dün yaşanan tatsız olaylardan dolayı sizlerin huzurunda bu basın açıklamasını yapma gereğinde bulunuyoruz. 2820 sayılı siyasi parti yasasında belirtildiği üzere miting alanlarının siyasi parti veya bağımsız adaylar arasında değiştirilebilir ibaresi yer almaktadır. Yasaya ve kanunlara aykırı bir durum söz konusu olmamakla beraber Selim Soyugüzel bir amaç uğruna partimize gelip aday olmuştur. O amacına da ulaşmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi Bitlis İl Başkanlığı olarak hem ilimiz hem de Ankara Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle partimizin belediye başkan adayına seçim çalışmaları için gerekli araç ve gereç temin edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Bitlis İl Başkanı olarak kırk yıllık siyasi hayatımda hakkımda herhangi bir şaibe yoktur. Beni tanıyanlar bilir benim parayla pulla işim olmaz. Selim Soyugüzel her fırsatta genel merkezden ne zaman para gelecek? Bana ne zaman ödeme yapacaksın? Bizlerde kendisine genel merkezden gelen para ancak ilçe teşkilatlarına gelir, size ayrı bir ödenek gelmez. Tüm hesaplarını para üzerinde kurgulamış ve talan için partimize gelip aday olmuştur. Normalde kendisi Demokrat Parti Bitlis İl Başkanıydı ve kendi partisinde rahatlıkla aday olabilirdi. Sadece bize gelmesinin sebepleri partimizi karalayıp kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisinde mali çıkarları olmadığı için hem partimizi karalamış hem de asılsız iddialarda bulunmuştur. Kendisinin 27.03.2024 tarihinde AK Parti ile görüşüp kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda, AK Parti Bitlis Belediye Başkanı lehine desteğini belirtip partimizin belediye başkanlığı adaylığından çekilmiştir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak üzerimize atılan hiç bir suçlama ve iftiraları kabul etmiyor, hukuk önünde hesabını soracağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.