CHP’den İstifa Eden Selim Soyugüzel’den CHP İl Başkanının İddialarına Sert Cevap

CHP’den İstifa Eden Selim Soyugüzel’den CHP İl Başkanının İddialarına Sert Cevap
 Yazı İşleri Müdürü
CHP Bitlis Belediye Başkan adaylığından istifa eden Selim Soyugüzel, İl Başkanı Metin Güzelkaya'nın iddialarına yanıt verdi.

Metin Güzelkaya'nın dün iddialara karşı yaptığı açıklamalarında "Cumhuriyet Halk Partisi Bitlis İl Başkanlığı Olarak Hem İlimiz Hemde Ankara Büyükşehir Belediyemizin Desteğiyle Partimizin Belediye Başkan Adayına Seçim Çalışmaları İçin Gerekli Araç ve Gereç Temini Yapılmıştır." sözlerine karşı CHP'den istifa eden Soyugüzel'den Cevap geldi.

mutki-fotoshop-2024-03-29t101514-648.jpg

Ortaya attığı iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizen Soyugüzel , iddiaların delilleriyle hukuk önünde hesap soracaklarını söyledi.

Soyugüzel, " Söz konusu tüm araç, broşür, yakıt vesaire tamamı tarafımızdan karşılanmıştır. Gerek görülürse tüm faturaları kamuoyuyla paylaşacağız. Yalan beyanda bulunan zat kendi miting saatimiz 28.03.2024 tarihi Saat 13:00 ile 15:00 arasında yapılması gerekirken bilgimiz dışında farklı ilgili partiye satıldığı gibi bir kez daha yalanı ortaya çıkacaktır. Benim amacım, şehrimize, memleketimize, milletimize ve devletimize fayda Sağlamaktır. Her zaman TC. devlerimizin ve bayrağımızın altında dik durduk. Dürüst siyaset yapmış ve yapmaya devam edeceğiz. Hiç bir zaman kirli pazarlıklarla işimiz olmamıştır. Metin Güzelkaya iddia ettiği araç gereç desteği partileri ve büyük şehir belediye başkanlarının yapıldığını beyan etmiştir. Partileri ve belediye başkanları destek yapıldığına dair varsa belgeli olarak kamuoyuyla paylaşmasını talep ediyorum. Bahse konu yalan olduğu ve bizim bilgimizin dışında miting saatini değiştirerek 27.03.2024 Tarih Saat 13:00 ile 14:00 arasında seçim kurulu tarafından kesinleşen miting saati açıklanmasından sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne iddia ettiğimiz saatlerde kimlerin çantalarla il başkanlığına giriş yapıldığı ve kapalı kapılar arkasından kimlerle bir araya geldiği ve o saatte ilgili bina ve komşu binalarda 1’den fazla kameraların bulunduğu ve bu kameraların incelendiğinde herşey ortaya çıkacaktır. Metin Güzelkaya'nın o saatlerde telefonla kimlerle mesajlaştığı ve görüştüğü incelendiğinde net ortaya çıkacaktır. Hakkımızda yalan beyanda bulunan Metin Güzelkaya hiçbir doğruluk payı olmadığından, hiçbir siyasi partiyle pazarlığımız söz konusu Olmamıştır. Bu suçlama ve iftiraları kabul etmiyorum. Hukuk önünde delilleriyle hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz." ifadelerini kullandı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.