Tatvan Hükümet Konağı'nın İnşaatı Bitmek Üzere

Tatvan Hükümet Konağı'nın İnşaatı Bitmek Üzere
 Yazı İşleri Müdürü
Bitlis'in Tatvan ilçesinde inşa edilen yeni hükümet konağı binasının kaba inşaatı tamamlandı. İnce işçiliğinin Aralık 2023'te bitirilip teslim edilmesi hedefleniyor. Modern mimariye sahip olan hükümet konağı, ilçeye büyük bir değer katacak.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, 21.06.2022 tarihinde ihale edilen ve 22.07.2022 tarihinde yapımına başlanan yeni hükümet konağı binasında sona yaklaşılıyor. İl Özel İdaresi tarafından yürütülen projenin Aralık 2023'te tamamlanıp teslim edilmesi hedefleniyor.

saesdccas.jpg
Tatvan Hükümet Konağı'nın İnşaatı Bitmek Üzere

İnce İşçilik Aşamasına Geçildi

Kültür Mahallesi'nde, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 8 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilen hükümet konağı, modern ve özgün bir mimari ile inşa ediliyor. 4 katlı ve 6 bin 73 metrekare kapalı alanı olan konağın kaba inşaatı tamamlandı ve ince işçiliğine geçildi.

Tamamlandığında Tatvan'a modern bir görünüm kazandıracak olan yeni hükümet konağında, çeşitli kamu kurumları yer alacak. Kaymakamlığın yanı sıra Vergi Dairesi Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Özel İdare Müdürlüğü, Malmüdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Emlak Şefliği gibi önemli kurumlar, hükümet konağında hizmet verecek.

samolmlsmoas.jpg
Tatvan Hükümet Konağı'nın İnşaatı Bitmek Üzere

Aralık Ayında Tamamlanacak ve İlçeye Değer Katacak

Tatvan Kaymakamı Dr. Remzi Demir, inşaatı ziyaret ederek çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. Kaymakam Demir, konağın büyük bir bölümünün tamamlandığını ve eğer bir aksilik yaşanmazsa Aralık ayında teslim edileceğini belirtti. Tamamlandığında ilçenin modern bir simgesi olacak olan hükümet konağının, ilçeye değer katacağına inandığını ifade etti.

Yeni Tatvan Hükümet Konağı, ilçenin kamu hizmetlerine daha modern ve etkin bir şekilde cevap verebileceği modern bir altyapı sunacak. Valilik ve emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Demir, yeni hükümet konağının ilçeye hayırlı olmasını diledi.

oasldolsadolaslo.jpg
Tatvan Hükümet Konağı'nın İnşaatı Bitmek Üzere
dsallkdslkasdkl.jpg
Tatvan Hükümet Konağı'nın İnşaatı Bitmek Üzere

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.