Bayram'da hava durumu

Bayram'da hava durumu
 İnternet Editörü
Ankara ve İzmir'de bayram süresince hava açık olacak, İstanbul'da ise arife ve bayramın ikinci günü sağanak tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre, Kurban Bayramı sırasında Türkiye'nin Basra Alçak Basınç Sistemi ve atmosferin üst seviyelerindeki soğuk hava etkisi altında olması bekleniyor.

Arife günü ve Kurban Bayramı'nda kuzey ve iç kesimlerde yerel sağanak yağışların meydana gelmesi öngörülüyor, diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Arife günü, kuzeydoğu ve iç kesimlerin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya, Çankırı, Eskişehir ve Artvin çevreleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

Bayramın birinci günü, kuzey ve iç kesimlerde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Akdeniz'in iç kesimleri, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bilecik, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü yağışlar beklenirken, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık olması öngörülüyor.

Bayramın ikinci gününde, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Marmara, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

Bayramın üçüncü gününde, kuzey ve doğu kesimlerde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz'in, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kayseri, Sivas ve Yozgat çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması öngörülüyor.

Bayramın dördüncü gününde ise kuzeydoğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Ağrı ve Van'ın doğu kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

Ankara'da arife günü çok bulutlu bir hava olacak ve bayram süresince parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklıkları 27 ila 31 derece arasında olması bekleniyor.

İstanbul'da arife günü ve bayramın ikinci günü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor, diğer günler ise parçalı ve az bulutlu olacak. Günün en yüksek sıcaklıkları 28 ila 31 derece arasında seyredecek.

İzmir'de arife günü parçalı bulutlu bir hava beklenirken, bayram süresince az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklıkları 33 ila 34 derece arasında olması tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.