MTSO Başkanı Sadıkoğlu'dan Şaşırtıcı Öneri !

MTSO Başkanı Sadıkoğlu'dan Şaşırtıcı Öneri !
MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, deprem nedeniyle şehri terk eden personellerin geri dönmesini sağlamak için daha fazla kazanç ortamı oluşturmanın önemine vurgu yaptı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), 6 Şubat depremleri sonrası ilk fiziki meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda deprem sonrası çalışmalar değerlendirildi ve iş dünyası ile Oda gündemi ele alındı.

MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, deprem felaketi sonrasında Malatya'nın ekonomik durumunun giderek ağırlaştığını belirtti. Şehirde ticari hayatın merkezi olan çarşının yerle bir olduğunu ve yıkımların hala devam ettiğini ifade etti. Sadıkoğlu, şehirdeki işletmelerin üretim yapabilmesi için personel sıkıntısının devam ettiğini dile getirdi.

Başkan Sadıkoğlu, deprem bölgesindeki Malatya, Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş için özel teşvik paketinin acilen uygulanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, ticari hayatın yeniden canlanması ve enkaz çalışmalarının hızlandırılması için önlemler alınması gerektiğini belirtti. Sadıkoğlu, işyerlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması ve küçük-orta ölçekli esnafa destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Sadıkoğlu ayrıca, deprem bölgesine yönelik enerji desteği, vergi ve sigorta primi teşvikleri, maddi hibe desteği, KOSGEB kredisinden faydalanma imkanı, yerel firmaların tercih edilmesi, KGF kredilerinin artırılması gibi önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Personellerin geri dönmesini sağlamak için ise işveren payının personellere ödenmesi önerisinde bulundu.

Toplantıda dile getirilen konuların ilgili bakanlıklara iletilerek destek sağlanması için çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

mtso-baskani-sadikoglu-isveren-payini-personele-odersek-gidenlerin-geri-donmesini-saglayabiliriz-d256b49f.jpg

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.