Şanlıurfa'da iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı

Şanlıurfa'da iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı
Şanlıurfa-Viranşehir’de, Yardımcı ve Koç Aileleri arasındaki husumet, barışla sonuçlandığı bildirildi...

25 Eylül 2022 tarihinde Yenişehir Mahallesi'nde Yardımcı ve Koç aileleri arasında çıkan bir kavga sonucunda Koç ailesinden bir kişi hayatını kaybetmişti.

Olayın üzerinden yaklaşık 10 ay geçtikten sonra, Viranşehir'in önde gelen kişilerinden Şemsettin Korkmaz, Yusuf Özkan, Abdurrahman Yazmacı, Mehmet İper, Şenhem Kırmızı, Abit Diken ve Mehmet Yüzücü'nün araya girmesiyle Yardımcı ve Koç aileleri arasındaki husumet barışla sonuçlandı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci'nin ev sahipliğinde bir araya geldiler

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci'nin ev sahipliğinde Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen bir etkinlikte bir araya gelen aileler, tekbirler ve dualar eşliğinde husumeti sona erdirdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Şanlıurfa eski Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, iki aile üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı barış programında Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Programda önceki dönem Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu ve AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin konuşmalar yaparak, barışa tanıklık etmenin mutluluğunu ifade ettiler ve barış sürecine katkıda bulunan ailelere ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, bu tür üzücü olayların tekrarlanmamasını dileyerek barış sürecine katkı sağlayan kanaat önderleri ve ailelerin ileri gelenlerine teşekkür etti.

Başkan Ekinci, barışın sağlanmasıyla birlikte adeta çifte bayram yaşandığını belirtti ve Viranşehir'in kavgalarla değil, barışlarla anılması gerektiğinin altını çizdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı ise bölgenin bu tür olaylarla anılmasının üzücü olduğunu ifade ederek, barış eli uzatan ailelere ve barışa katkı sağlayan ilçe büyüklerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yapılan dualarla iki aile arasındaki husumet sona erdi.

Yardımcı ve Koç ailelerinin büyükleri ise yaşanan üzücü olay nedeniyle duydukları üzüntüyü ifade ederek, barış sürecine katkı sağlayanlara ve öncülük edenlere teşekkür ettiler.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.