Tüm Eylem Etkinlikler 15 Gün boyunca Yasaklandı!

Tüm Eylem Etkinlikler 15 Gün boyunca Yasaklandı!
 Yazı İşleri Müdürü
Hakkari Valiliği tarafından yapılan bildiride, toplantı ve gösteri yürüyüşleri, oturma eylemleri, basın açıklamaları, açlık grevleri, çadır kurma ve stant açma gibi eylem ve etkinliklerin, 15 gün süreyle yasaklandığı ifade edildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, 7 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 21 Temmuz 2023 tarihine kadar 15 gün süreyle, bazı önlemlerin alındığı belirtilerek, toplantı ve gösteri yürüyüşleri, oturma eylemleri, basın açıklamaları, açlık grevleri, çadır kurma ve stant açma gibi etkinliklerin yasaklandığı ifade edildi.

Açıklamada, Cumhuriyet'in temel nitelikleri, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, provokasyonların ve toplumsal olayların engellenmesi amacıyla bu önlemlerin alındığı vurgulandı. Valilik ve Kaymakamlık makamlarının belirleyeceği uygun etkinliklerin kapsam dışında bırakıldığı da bildirildi.

Yasaklanan etkinlikler arasında, meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturma, halk kürsüleri şeklinde toplantılar, ses-yayın araçlarıyla yapılan sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, stant açma, imza toplama, dilek feneri, balon uçurtma, dron, paramotor, planör ve benzeri hava faaliyetleri, anma törenleri, konserler, şenlikler, tiyatrolar, skeçler, sinevizyon gösterimleri, pandomim ve benzeri faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş asma, sticker yapıştırma gibi eylemler yer aldı.

Bu karar ile söz konusu etkinliklerin ve faaliyetlerin, kamusal kurumlar hariç olmak üzere yapılmasının yasaklandığı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.