Ekmeğe Zam Haberi: Bugünden İtibaren Ekmeğe Zam Geldi

Ekmeğe Zam Haberi: Bugünden İtibaren Ekmeğe Zam Geldi
 İnternet Editörü
Türkiye genelinde ekmek fiyatları güncelleniyor: Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Temmuz ayı itibarıyla ekmek fiyatlarının 7 ile 7.5 lira arasında olacağını açıkladı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'nın Açıklamasının Ardından Ekmek Fiyatları Güncellendi: Sakarya ve Uşak'ta da Zam Geldi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre, Türkiye genelinde ekmek fiyatları Temmuz ayı başından itibaren 7 ile 7.5 lira arasında olacağı belirtilmişti.

Bugün itibarıyla ekmek zammıyla ilgili bir haber de Sakarya'dan geldi. Buna göre, 250 gram ekmeğin fiyatı 5 liradan 7.5 liraya yükseldi. Aynı şekilde simit fiyatı da 6 liradan 7.5 liraya çıktı.

Sakarya Fırıncılar Odası'nın talep ettiği ekmek zammı, SESOB'un Fiyat Tespit Komisyonu'nda 9 Haziran'da onaylanmıştı. Bakanlığa gönderilen fiyat listesine göre, 200 gram ekmeğin gramajı 250 grama çıkartılarak 7.5 liradan satışa sunulacak.

Uşak'ta da fırıncılar, artan maliyetleri gerekçe göstererek zam talebinde bulundu ve "Ekmek Fiyatı Belirleme Komisyonu" yeni fiyatı belirledi. Uşak Fırıncılar ve Unlu Mamul İmalatçıları Esnaf Odası'nın talebi onaylanan komisyon kararıyla, 210 gram ekmeğin fiyatı 5 liradan satıldığı kentte ekmek gramajı 250 grama çıkartılarak fiyatı da 7.5 liraya yükseltildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.