Tarımsa Destek Ödemeleri Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak? İşte Açıklama...

Tarımsa Destek Ödemeleri Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak? İşte Açıklama...
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın açıklamasına göre, çiftçilere yönelik 237 milyon 819 bin liralık tarımsal destekleme ödemeleri bugün itibarıyla hesaplara aktarılıyor.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülkenin temel ekonomik sektörlerinden biri olan tarımın desteklenmesi amacıyla yapılan tarımsal destekleme ödemelerinin bugün itibarıyla çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ödemenin ayrıntılarına ilişkin bilgileri paylaşan Bakan Yumaklı, çiftçilere yönelik yapılan bu desteklerin sektörün gelişimine katkı sağlamayı hedeflediğini belirtti.

Tarımsal Destekleme Ödemeleri Farklı Alanlara Dağıtıldı

Tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında farklı alanlara yapılan dağılımlar, çiftçilerin tarımsal üretimlerine ve faaliyetlerine olanak sağlayacak şekilde gerçekleştirildi. Buna göre, Kırsal Kalkınma Yatırım Desteği için ayrılan miktar 89 milyon 784 bin lira, İyi Tarım Uygulamaları Desteği için 47 milyon 701 bin lira, Organik Tarım Desteği için 45 milyon 659 bin lira, Dane Zeytin Desteği için 31 milyon 644 bin lira, Mazot ve Gübre Desteği için 11 milyon 480 bin lira, Hububat, Baklagil ve Dane Mısır Desteği için 7 milyon 659 bin lira, Hayvan Gen Kaynakları Desteği için ise 3 milyon 889 bin lira ayrıldı.

arımsal Ödemeler Tarım Sektörüne Önemli Katkılar Sağlayacak

Bakan Yumaklı, çiftçilere yönelik bu ödemelerin, tarım sektörünün gelişimine ve sürdürülebilirliğine önemli katkılar sağlayacağını vurguladı. Tarımın ekonomiye olan katkısı ve ülke genelindeki tarım faaliyetlerinin desteklenmesinin önemine değinen Bakan Yumaklı, çiftçilere yönelik yapılan desteklerin gelecekte de devam edeceğini ve tarım sektörünün güçlenerek ilerleyeceğini ifade etti. Bu ödemeler, çiftçilere verilen desteklerin zamanında ulaştırılması açısından da büyük önem taşıyor ve tarım sektörünün daha sağlam bir temel üzerine inşa edilmesini destekliyor.

Kaynak:Anadolu Ajansı (AA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.