Bakan Tunç: Depremin Yaralarını Sarabilmek İçin Büyük Bir Seferberlik Başlatıldı

Bakan Tunç: Depremin Yaralarını Sarabilmek İçin Büyük Bir Seferberlik Başlatıldı
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Malatya'daki deprem bölgesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Bakan Tunç, Malatya Adliyesi'nin ağır hasar görmesi üzerine yeni hizmet binasının ihalesinin 24 Ağustos tarihinde yapılacağını duyurdu.

Vaşak Ulu: 2.200km Kars

User

Bu başlığı değiştir Kars'ta vaşak Ulu, bir yılda 2 bin 200 kilometre yol katetti

ChatGPT

"Kars'ta Yaşayan Vaşak Ulu, Bir Yılda 2.200 Kilometrelik Bir Mesafe Kat Etti"

User

Bu haber metnini değiştirmeden özgün yap Sarıkamış ilçesinde uydu vericisi (GPS) takılan nesli tehlike altındaki Kafkas vaşağı "Ulu", son bir yılda 2 bin 200 kilometrelik yol yürüdü.

ChatGPT

Sarıkamış ilçesinde GPS vericisi takılan nesli tehlike altındaki Kafkas vaşağı "Ulu", son bir yılda 2 bin 200 kilometrelik bir mesafe kat etti.

User

Bu haber metnini değiştirmeden özgün yap Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün izni ile KuzeyDoğa Derneğince yürütülen "Doğu Anadolu Yaban Hayatı Araştırma ve Koruma" projesi kapsamında çalışma başlatıldı.

Yörede yaban hayatına ilişkin araştırma ve çalışma yapan dernek görevlileri, geçen yıl Sarıkamış ormanlarında yakalanan nesli tehlike altındaki Kafkas vaşağına 21 Haziran 2022'de GPS taktı.

ChatGPT

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün izniyle yürütülen "Doğu Anadolu Yaban Hayatı Araştırma ve Koruma" projesi kapsamında, KuzeyDoğa Derneği tarafından bir çalışma başlatıldı.

Yörede yaban hayatıyla ilgili araştırmalar yapan dernek görevlileri, geçtiğimiz yıl Sarıkamış ormanlarında yakalanan nesli tehlike altındaki Kafkas vaşağına 21 Haziran 2022 tarihinde GPS takmayı başardı.

User

Bu başlığı değiştir Malatya kent merkezi planlama ve istişare toplantısı gerçekleştirildi

ChatGPT

"Malatya Kent Merkezi Planlama ve İstişare Toplantısı Başarıyla Gerçekleştirildi"

User

Bu haber metnini değiştirmeden özgün yap 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra ağır tahribat alan Malatya’da büyük oranda yıkılan kent merkezinin yerinde dönüşümünü esas almak adına "Malatya Kent Merkezi Planlama İstişare Toplantısı" düzenlendi. Düzenlenen toplantıda Malatya kent merkezi için tasarlanan proje kamuoyu ile paylaşıldı.

ChatGPT

6 Şubat'da Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda büyük bir tahribata uğrayan Malatya'da, kent merkezinin yerinde dönüşümüne odaklanmak amacıyla "Malatya Kent Merkezi Planlama İstişare Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda, Malatya kent merkezi için tasarlanan proje, kamuoyuyla paylaşıldı.

User

Kısa olsun

ChatGPT

User

Değiştir

ChatGPT

Malatya'da, 6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra büyük hasar alan kent merkezinin yeniden planlanması için "Malatya Kent Merkezi Planlama İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıda, Malatya kent merkezi için geliştirilen proje halkın görüşüne sunuldu.

User

Başka

ChatGPT

Malatya'da, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ağır hasar alan kent merkezinin yeniden yapılandırılması amacıyla "Malatya Kent Merkezi Planlama İstişare Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda, Malatya kent merkezi için hazırlanan projenin detayları kamuoyuyla paylaşıldı.

User

Bu başlığı değiştir Bakan Tunç: Depremin yaralarını sarmak için büyük bir seferberlik başlatıldı

ChatGPT

"Bakan Tunç: Depremin Yaralarını Sarabilmek İçin Büyük Bir Seferberlik Başlatıldı"

User

Bu haber metnini değiştirmeden özgün yap Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, deprem bölgesi Malatya’da çeşitli temaslarda bulundu. Bakan Tunç, ağır hasar alarak yıkılan Malatya Adliyesi için yeni hizmet binasının ihalesinin 24 Ağustos’ta yapılacağını açıkladı.

ChatGPT

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Malatya'daki deprem bölgesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Bakan Tunç, Malatya Adliyesi'nin ağır hasar görmesi üzerine yeni hizmet binasının ihalesinin 24 Ağustos tarihinde yapılacağını duyurdu.

User

Bu haber metnini değiştirmeden özgün yap Adıyaman ziyaretinin ardından karayolu ile Malatya’ya gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ilk olarak Malatya Valiliğini ziyaret etti. Burada Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret eden Bakan Tunç, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı da ziyaret etti.

Sonrasında AK Parti Malatya İl Başkanlığına geçen Bakan Tunç, burada Malatya’da yapılan çalışmalara yönelik açıklamalarda bulundu. Malatya’nın 6 Şubat depreminde büyük hasar gördüğünü belirten Tunç, “Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Malatyalı hemşerilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Depremin yaralarını sarmak için büyük bir seferberlik başlatıldığını hatırlatan Tunç, “Bu seferberliğe milletimizde ortak oldu, tek yürek yolduk. Hep beraber yaraları sarmanın gayreti içerisinde olduk” diye konuştu. Deprem sonrası Malatya’da adalet hizmetlerinin aksamaması adına geçici yerler ve konteynerlerde hizmet verilmeye devam edildiğini aktaran Tunç, “Bugüne kadar depremden etkilenen illerimize 473 milyon 819 bin lira sadece Adalet Bakanlığı olarak harcama gerçekleştirdik. Hükümetimiz döneminde yine Adalet Bakanlığı olarak Malatya’mıza toplamda yaklaşık 1,5 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bundan sonra da yeni hizmet binalarımızda yatırımlarımıza devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Malatya Adliye binasının da depremde ağır hasar gördüğünü ve yıkımına başlanıldığını belirten Bakan Tunç, “Depremin hemen akabinde hızlı bir şekilde Malatya Adliyemizi geçici olarak uygun kamu binalarına taşımak zorunda kaldık. Şu anda şehrin uzak noktalarında hizmet veriyorlar. Bu hem avukat hem vatandaşlar açısından zorluk teşkil ediyor ve bunu biran önce çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Bu geçici binalardan Malatya Adliyesi’ni kurtararak Malatya’mıza yakışır yeni bir adalet binamızı kazandırma çalışması içerisindeyiz ve bir noktaya geldik. İnşallah Malatya’ya yeni bir adliye binasını kısa süre içerisinde kazandıracağız. Yapım ihalesi 24 Ağustos’ta yaparak inşaatına başlıyoruz. Mevcut 34 bin metre kare de hizmet veriyordu yeni binamız 82 bin 547 metrekare olacak. Yani eski binanın üç katı büyüklüğünde modern bir hizmet binanız olacak inşallah. Bunu ısrarlı bir şekilde takip edeceğiz” diye kaydetti.

Deprem nedeniyle Doğanşehir, Akçadağ ve Arapgir ilçe adliyelerinin de hasar gördüğünü belirten Tunç, “Doğanşehir ve Akçadağ adliyelerimiz prefabrik binalarda hizmet vermeye devam ediyor. Arapgir Adliyemiz de belediye binasında faaliyetlerini sürdürüyor. İnşallah İçişleri Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde oralarda inşa edilecek olan hükümet konaklarında içerisinde adalet sarayları da olacak. Yakın zamanda da üç ilçemizde hükümet binalarının ihalesi gerçekleştirecek ve onun da ihale süreçlerini takip ediyoruz” diye konuştu. Malatya’da adliye binalarının tamir ve tadilatları için şuana kadar 68 milyon TL’lik bir harcama yapıldığını belirten Bakan Tunç, yine Malatya’da lojman sorunu yaşanan yargı personeli içinde bina satın alımı ile bu sorunu çözeceklerini belirtti.

Bakan Tunç, “Yıkılan şehirlerimizi yeniden inşa etmek biraz zaman alacak ama bu zamanın daha kısa olması adına önemli gayretlerimiz var. Tüm bakanlarımız zaman zaman ve fırsat buldukça bölgede oluyorlar. Bugünde biz sabahtan Adıyaman’daydık şimdi de Malatya’dayız. Yerinde görmek, hasarı burada görmek ve yapılması gerekenleri şehrin yöneticileriyle teşkilatımız ile belediye başkanlarımız ile valilerimiz ile istişare etmek, özellikle sivil toplum kuruluşları ve buradaki vatandaşları dinleyerek yapılması gerekenleri karşılaşılan sorunları hızlı bir şekilde çözerek bölgedeki vatandaşlarımızın geleceğe daha umutla bakılması adına faydalı olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ChatGPT

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Adıyaman ziyaretinin ardından karayoluyla Malatya'ya gelerek çeşitli temaslar gerçekleştirdi. İlk olarak Malatya Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Tunç, Vali Hulusi Şahin'i makamında ziyaret etti. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı da ziyaret eden Bakan Tunç, Malatya'da yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tunç, Malatya'nın 6 Şubat depreminde büyük hasar gördüğünü ifade ederek, "Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Malatyalı hemşerilerimize Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu. Depremin yaralarını sarabilmek için büyük bir seferberlik başlatıldığına dikkat çeken Tunç, milletin bu seferberliğe ortak olduğunu ve yaraları birlikte sarmak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Deprem sonrasında adalet hizmetlerinin aksamaması için geçici yerlerde ve konteynerlerde hizmet verdiklerini ifade eden Tunç, Adalet Bakanlığı olarak depremden etkilenen illere 473 milyon 819 bin lira harcama gerçekleştirdiklerini söyledi. Hükümet döneminde Adalet Bakanlığı olarak Malatya'ya yaklaşık 1,5 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirdiklerini vurgulayan Tunç, yeni hizmet binalarında yatırımlarının devam edeceğini dile getirdi.

Malatya Adliyesi'nin de depremde ağır hasar aldığını ve yıkımına başlandığını açıklayan Tunç, yeni bir adalet binası inşa edeceklerini söyledi. İnşaat ihalesinin 24 Ağustos'ta yapılacağını belirten Tunç, yeni adliye binasının mevcut binanın üç katı büyüklüğünde ve modern bir hizmet binası olacağını ifade etti.

Ayrıca Doğanşehir, Akçadağ ve Arapgir ilçe adliyelerinin de depremden hasar gördüğünü dile getiren Tunç, bu ilçelerde adalet saraylarının da inşa edileceğini ve çalışmaların yakın zamanda başlayacağını sözlerine ekledi. Malatya'da adliye binalarının tamir ve tadilatları için şu ana kadar 68 milyon TL harcama yapıldığını belirten Bakan Tunç, ayrıca lojman sorunu yaşayan yargı personeli için bina satın alacaklarını ve bu sorunu çözeceklerini ifade etti.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.