Berberin İnsanlık İçin Örnek Davranışı: Filistin'e Bir Günlük Geliri Bağışlandı

Berberin İnsanlık İçin Örnek Davranışı: Filistin'e Bir Günlük Geliri Bağışlandı
Adana'da berber dükkanı işleten Murat Çakmak, Filistin'deki zulme duyarsız kalmayarak bir günlük gelirini Umut Kervanı'na bağışladı.

Adana'nın girişimci berberlerinden Murat Çakmak, Filistin'deki zorlu yaşam koşullarına duyarlılığını göstermek amacıyla kendi çapında önemli bir adım attı. Siyonist işgal rejiminin Gazze'deki katliamına kayıtsız kalmayan Çakmak, bir günlük kazancını Umut Kervanı'na bağışlayarak Filistinli kardeşlerine destek oldu.

adanali-berber-1-gunluk-gelirini-filistine-bagisladi-0f6b259d.jpg

Çakmak'ın bağışı, Gazze'deki çocuklar ve kadınlar üzerindeki zorlayıcı etkilere dikkat çekiyor. Adanalı berber, "Açlıktan çocukların öldüğü bir zamanda az bile yapıyoruz" diyerek, bu insanlık dramına duyduğu hassasiyeti ifade etti.

a415d02c-63c5-416b-95c9-ab851264adec.jpg

Dernek Başkan Yardımcısı, Filistin'deki Çocuklara Yardım Etti

Umut Kervanı Adana Dernek Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek, "Günlük gelirini Gazzeli çocuklara bağışladı. Gazze'de çocuklar ölüyor, Filistin'de çocuklar açlıktan ne buluyorlarsa onu yiyorlar. Bu şekilde bir açlık ve sefalet çekiyorlar. Müslüman ülkeler de bolluk ve bereket içerisinde yüzerken, devlet bazında artık hiç kimsede bir çıt yok. Tabi halk bazında yine yardım edenler var, bunu biliyoruz. Eğer biz o kardeşlerimize yardım etmezsek, yardım elimizi uzatmasak Rabbim bizi de aynı imtihandan geçirir. Hiç belli olmaz yarın bir gün onların başına gelenler, bizim de başımıza gelebilir. O yüzden Filistin'e yardımlar devam etmelidir. Bugünlerde biraz daha azaldı, her geçen gün zaman uzadıkça duyarlılık azalıyor. Tam bu noktada Murat kardeşimiz gerçekten büyük bir örneklik teşkil edip büyük bir çığır açıyor. Rabbim yardımcıları olsun, bunun devamını diliyoruz. İnşallah biz elimizden gelen gayreti gösterelim, Filistin'i unutmayalım, Filistinli çocukları unutmayalım. İşgalci israil orantısız bir güç kullanıyor, oradaki mazlum insanların başına bomba yağdırıyor. Sivil, çocuk, kadın; hastane, uluslararası teşkilatlar hiç kimseyi dinlemeden herkesi öldürüyor. Ama bunlar unutuyor ki onlar sıkıştırılmış olabilir fakat onların da Rabbi vardır. Onların bir hesabı varsa,bir ambargosu varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. Allah oradaki Müslümanlara yardım etsin. Biz Filistinli kardeşlerimize yardım ulaştırmakta zorluk çekiyoruz, Gazze'ye malzeme sokmak bize biraz pahalıya mal oluyor fakat elhamdülillah orada günlük düzenli yemeğimiz pişiyor. Yeterli mi? Hayır, yeterli değil. Biz 9 bin kişiye yemek verebiliyoruz fakat orada 2 milyon insan var. Biz diyoruz ki oraya girmekte hiçbir sıkıntımız yok, orada kardeşlerimiz günlük pişirdikleri yemeklerin videosunu tarih ve gün belirterek bize atıyorlar. Orada günlük yemek pişirebiliyoruz yeterki halkımız bize yardım etsin." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.