Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4.5 Milyon TL Ciro Elde Etti

Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4.5 Milyon TL Ciro Elde Etti
 İnternet Editörü
Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz yıl 4 milyon 500 bin lira ciro elde etti. Bölgedeki ihtiyaçları karşılamak için öğrenciler tarafından imal edilen sıralar üretiliyor.

Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, alınan siparişlerle bölgedeki birçok okulun ihtiyacını karşılıyor. Okul, üretim ekipmanları sayesinde üretime katkı sağlıyor ve öğrencilerine kalifiye eleman olma fırsatı sunuyor. Eğitim kalitesiyle, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kentin en gözde okulları arasında yer alıyor.

Okulun Mobilya İç Mekan Tasarım bölümünde Öğretmen Ali İhsan Şener, öğrencileriyle döner sermayede çalıştıklarını belirtti. Eğitimdeki eksikliklere göre öğrencileri çalıştırdıklarını belirten Şener, öğrencilerin uygulama yaptıkça daha fazla şey öğrenebildiğine dikkat çekti. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerini sanayide ve stajda da çalışmaya teşvik ediyor. Mezunlarının da iş hayatlarını takip eden okul, öğrencilerinin eğitim öğretim programlarına yön veriyor.

Mobilya İç Mekan Tasarım Alanı Öğretmeni Ali İhsan Şener, geçen yıl yaklaşık 4.5 milyon TL ciroya ulaştıklarını söyledi. Siparişlerinin genellikle Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullardan geldiğini belirten Şener, üretimlerine öğrencilerin katkıda bulunduğunu anlattı. Okul, dolap, büro takımları, okul sıraları ve kitaplıklar gibi malzemeleri üretiyor. Geçen yıl 2 bin 500 adet sıra üretildi. Sıra üretiminin bir kısmı metal, diğer bir kısmı ise ahşap aksamdan oluşuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.