GTÜ: Öğrencilerin Farklı Görüşlere Saygı Gösterilmesi İlkemizdir

GTÜ: Öğrencilerin Farklı Görüşlere Saygı Gösterilmesi İlkemizdir
Öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenecek bir piknik organizasyonunda "Kız ve erkek öğrencilerin ayrı şekilde oturmasına özen gösterileceği" ifadesinden dolayı hedef gösterilen Gebze Teknik Üniversitesi konuyla alakalı bir açıklama yaptı.

Kocaeli Gebze Teknik Üniversitesinde faaliyet gösteren iki öğrenci topluluğu, yakın zamanda yapacakları piknik etkinliği sırasında kız ve erkek öğrencilerin ayrı şekilde oturması konusunda isteklerini belirtti. Ancak, bu durumu kabul etmeyen bazı kişiler öğrencileri hedef gösterince, üniversite konu hakkında bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, üniversite camiasında farklı inanç, düşünce ve değerlere sahip insanların yer aldığı ve bu çeşitliliğin zenginlik olduğu vurgulandı. Öğrencilerin sosyal yaşamlarının müdahale edilmesine karşı olunması gerektiği de ifade edildi.

Üniversite olarak, her öğrencinin farklılıklarına saygı gösteren ve çeşitliliği teşvik eden bir kurum olunacağı belirtildi. Piknik etkinliğinin uygulanış şekli ise kulüp yönetimlerine bırakıldı.

Üniversitenin önemli bir misyonu olan bilim üretmek ve öğrencilerin akademik ve sosyal başarılarını desteklemek olduğu da vurgulandı. Bu doğrultuda üniversitenin, öğrencilerin sosyal yaşamlarına müdahale etme yetkisinin bulunmadığı belirtildi.

Gebze Teknik Üniversitesi, araştırma üniversitesi vizyonuyla uluslararası standartlarda mezunlar yetiştirme ve saygı göreceği bir akademik ortamı sürdürme konusundaki kararlılığını yinelerken, öğrencilerin farklı görüş ve özgürlüklerine saygı duyulacağı belirtildi.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.