Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci kabul süreci başladı

Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci kabul süreci başladı
Okul Müdürü Feyzullah Acar, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için öğrenci kabul sürecinin başladığını, 31 Mayıs’ta sona ereceğini belirterek, velilerin kayıt yapmaları çağrısında bulundu.

Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulu, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın desteği ile 'Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme' projesi kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılı faaliyetlerine başladı.

Öğrenci kabulu ile ilgili İLKHA Muhabirine konuşan Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Feyzullah Acar, okullarında öğrencilere akademik ve hafızlık anlamında büyük avantajlar sağladıklarını belirtti. Öğrencilerin 4 yılın sonunda hem hafızlık eğitimini tamamladıklarını hem de LGS’de Türkiye’nin en iyi liselerine yerleşme hakkına sahip olduklarını söyledi.

“Öğrencilerimiz internet sitemiz üzerinden başvuru yapabilirler”

Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Feyzullah Acar

Acar, “2023-2024 Eğitim öğretim yılı için okullarımızda öğrenci kabul süreci başladı. Son başvuru tarihi 31 Mayıs olup, sınav tarihi 10 Haziran'da yapılacaktır. Ogrencilerimiz internet sitemiz üzerinden başvuru yapmalarını bekliyoruz. Ayrıntılı bilgiye de internet sitemiz üzerinden ulaşabilirler” dedi.

“Amacımız ülkeye yön verecek hafızlar yetiştirmektir”

Projenin amacına değinen Acar, “Bu proje ile hafızlık öğrencilerimiz, planlı ve disiplinli çalışmanın yanı sıra akademik başarılarına katkıda bulunan bir eğitim alıyorlar ve tüm yeteneklerini fark ederek tam donanımlı bir okulla ve tam profesyonel bir destekle hafız yetiştiriyoruz. Amacımız ülkeye yön verecek hafızlar yetiştirmektir. Projenin 3 senedir başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtmek isterim” diye konuştu.

“Farabi, Gazali ve İbni Sina gibi büyük İslam düşünürleri küçük yaşlarda hafızlıklarını tamamlamışlar”

“Farabi, Gazali ve İbni Sina gibi büyük İslam düşünürleri küçük yaşlarda hafızlık eğitimini tamamlamışlardır. Ayrıca Kur'an-ı Kerim'in zihinsel becerileri desteklediği ile ilgili bilimsel araştırmalar da bulunmakta. Bu proje de bu düşünceden hareketle gerçekleştirilmektedir” dedi.

“Öğrencilerimiz bu sayede hem akademik hem hafızlık anlamında çok büyük bir avantaj sağlıyorlar”

Öğrencileri tam donanımlı bir okulla desteklediklerine vurgu yapan Acar, “Okulumuzda 20’ye yakın etkinlik alanı var ve öğ

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.