Öğrenciler, Sanat Sokağı'nda resimleriyle çevre kirliliğine dikkat çekti

Öğrenciler, Sanat Sokağı'nda resimleriyle çevre kirliliğine dikkat çekti
Şırnak’ın Silopi ilçesinde Fen Lisesi öğrencileri çizdikleri resimler ile çevre kirliliğine dikkat çekti.

Silopi Senan İdin Fen Lisesi öğrencileri, çevre kirliliğine dikkat çekmek için tuval üzerine akrilik ve yağlı boya tekniğiyle yaptıkları resimleri Sanat Sokağı'nda sergiledi.

Fen Lisesi öğrencilerinden Rozetin Tayboğa, çevreye atılan atıklar nedeniyle ölen hayvanları resmettiğini belirtti ve "Çağımızda çevre kirliliği sorun haline gelmiş durumda. Bu yüzden Silopi'deki insanları bilinçlendirmek ve onlara duyarlılığı aşılamak istedik. Yaptığım tabloda çevre kirliliği konusunu ele aldım. Atıklar yüzünden hayvanların yiyecek bulamaması ve atıkları yemeleri sonucu ölmeleri gibi konuları resmettim. Ayrıca, bu durum karşısında üzgün bir kız çocuğunu da resmettim," dedi.

Sanayi ve endüstrinin çevreye verdiği zararı resmeden Nida Ruyal, doğanın çöplük gibi kullanılmasının bir sonraki nesli suya muhtaç bırakacağını söyledi.

Görsel Sanatlar öğretmeni Fahrettin Kaya, "Günümüzde açtığımız sergide güzel geri dönüşler aldık. Okulda farkındalık sergisi kapsamında, çevre kirliliği, küresel anlamda dünya genelinde ilgi gören kutup araştırmaları gibi konuları ele aldık. Fen Lisesi olarak, öğrencilerimizin güzel sanatlara ve sportif etkinliklere ilgi göstermesi bizleri mutlu etti," diye konuştu.

Sergi, ilçedeki öğrenciler ve halk tarafından gün boyunca ilgiyle ziyaret edildi.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.