Pazar Günü Sadece Gazze'ye Yardım İçin Dükkanı Açıyor

Pazar Günü Sadece Gazze'ye Yardım İçin Dükkanı Açıyor
Gebze'de faaliyet gösteren döner salonu ve cafe işletmecisi Mustafa ve Mehmet Zülfü Özmen kardeşler, her pazar günü istirahat etmek yerine işletmelerini açarak kazançlarını Gazze'ye bağışlıyor. İ

İki kardeş, normal şartlarda istirahat etmek için kapattıkları işletmelerini, Filistin'deki zor durumda olan Müslümanlara destek olmak için kullanıyor. İlke Haber Ajansı'nın servis ettiği habere

İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı tepkilerin devam ettiği bir dönemde, Özmen kardeşler işletmelerinin günlük gelirini Umut Kervanı aracılığıyla Gazze'ye gönderme kararı aldı. Mustafa Özmen, yaptıkları bu farkındalık çalışmasının Filistin ve Gazze halkına bir nebze olsun yardım sağlamak amacı güttüğünü ifade etti.

Özmen, yaptığı açıklamada, "Pazar günleri Gazze için çalışıyoruz, kardeşlerimiz için çalışıyoruz. Bir nebzede olsa onlara bir faydamız olması için uğraşıyoruz. Allah'ın izniyle de insanlarımız duyarlıdır bu konuda. Kimi insan yemek yiyerek para veriyor, kimisi yemek yemeden de para bırakıp gidiyor. Allah herkesten razı olsun, herkesin hayrını kabul etsin. İnşallah bu savaş bitene kadar bizde her pazar günü çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Filistin ve Gazze halkına, bütün Müslüman kardeşlerimize Umut Kervanı aracılığıyla bu yardımlarımızı göndermeye devam edeceğiz. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını isteriz, bizden bakarak bu işlerde yardımcı olabilecek kardeşlerimizde olabilir, kimsenin kesesinden nasıl olsa birşey gitmiyor bir günlük kârını bağışlarsa hem onun için de iyi olacak, hayır kazanmış olacak hem de kardeşlerimize yardımcı olacak. Batılılar birbirine destek oluyor, israilin arkasında duruyor biz de mazlumların yanındayız. Her gün gökten bombalar yağıyor, çocuklar katlediliyor; biz de Filistin'deki kardeşlerimize faydalı olalım. Bu sadece dini bir mesele değildir aynı zamanda vicdani bir meseledir." dedi.

c2d4254c-8cb2-4b24-8035-4fc20ca421e2-min.jpg

"Katliamlar başladıktan sonra evimizde rahat oturamazdık"

Normal şartlarda pazar günleri istirahat etmek için dükkanlarını kapattıklarını belirten Özmen, "Katliamlar başladıktan sonra evimizde rahat oturamazdık. Biz de bu günümüzü boş geçirmeyelim hem bedenen hem dükkân olarak biz de yardımcı olmaya karar verdik. Bu günümüzü hem maddi hem manevi açıdan kardeşlerimize ayırdık. Bol bereketli bir hayır olur inşallah. 3-4 haftadır pazar günleri bu işe başladık, Allah'ın izniyle devam edeceğiz." diye belirtti.

"Umut Kervanı da bu konuda bize köprü olacak ve hayrımıza yardımcı olacaklar"

Pazar günleri kazandıkları parayı Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze'ye ulaştıracaklarını dile getiren Özmen, "Gazze'ye yardımcı olan kardeşlerimizi de az çok tanıyoruz, görüyoruz. Umut Kervanı'nın yardımları dağıttığını da görüyoruz. Allah'ın izniyle Umut Kervanı da bu konuda bize köprü olur ve hayrımıza yardımcı olurlar." ifadelerini kullandı.

79536a02-af84-4860-828d-1ef0869bbe47-min.jpg

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.