Sanayi esnafı yetkililerden çözüm bekliyor: Çöpleri toplanmayan sanayi

Sanayi esnafı yetkililerden çözüm bekliyor: Çöpleri toplanmayan sanayi
Kocaeli Başiskele Sanayi esnafı, yıllardır çöplerinin toplatılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor.

Kocaeli Başiskele Sanayi Sitesi'ndeki esnaflar, dükkân tapularının verilmemesi ve çöplerin toplanmaması sebebiyle salgın hastalıktan korktuklarını dile getirdi.

1990'lardan beri var olan sanayide tapuların hala verilmemesi sebebiyle esnaflar karşılarındaki yönetimin sanayiye yeterince ilgi göstermediğini belirtti. Sinan Dağdeviren, "Bu sanayi çok güzel bir sanayiydi fakat gelin şu sanayinin çöplerine bir bakın. Sahipsiz bir sanayi var burada. Ne belediye ne de devlet sahip çıkıyor. Sanayi yönetiminin tek yaptığı esnaftan para istemek. Burada insanlar kendi emekleriyle üretim yapıyorlar, ama yıllardır yönetim vurdumduymazlığına devam ediyor." dedi.

"İnsanların sağlığıyla oynanıyor"

En acil sorunlarının çöp ve lağım sularından kaynaklanan pislikler olduğunu belirten Dağdeviren, "Bu salgın hastalık boyutuna geldi artık. Belediye veya valilik tarafından müdahale edilmesi gerekiyor. İnsanların sağlıklarıyla oynanıyor." diye konuştu.

"Sesimiz duyulursa ne mutlu bize"

Sanayide kaporta-boya işi yapan Burak Abiş, çöplerin toplanmamasına dikkat çekerek bir araya gelerek çöplerin kaldırılmasını talep ettiklerini belirtti. Abiş, "Burada 450 esnaf var. Artık çöplerimizi yollara atma derecesine geldik. Sanayi bu çöplerle dolu. Eğer sesimiz duyulursa ne mutlu bize." dedi.

Sanayi esnafı, altyapı ve yönetim konularında destek bekliyor.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.