Türkiye ve Katar Arasındaki Ortak Bildiride Ekonomi ve Ticari İşbirliği Ön Planda

Türkiye ve Katar Arasındaki Ortak Bildiride Ekonomi ve Ticari İşbirliği Ön Planda
Türkiye ile Katar arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yıldönümü münasebetiyle imzalanan ortak bildiri, iki ülke arasındaki ekonomi ve ticari işbirliğine özel bir vurgu yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Türkiye ile Katar arasındaki ilişkileri ilerletmeyi içtenlikle arzuluyoruz. Bu kapsamda, tarihin derinliklerinden gelen köklü kültürel, sosyal ve dini bağlar, iki ülke halklarını bir araya getirmektedir. Katar Devleti'nin başarıyla düzenlediği FIFA Dünya Kupası Katar 2022'ye yönelik olarak Türkiye Cumhuriyeti, güvenlik desteğinin yanı sıra, müteahhitlik ve otelcilik gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketleri ve uzmanları aracılığıyla turnuvanın başarısına değerli katkılar sağlamıştır.

Siyasi, diplomatik, ekonomik ve ticari alanlardaki stratejik ilişkilerimiz ve ikili işbirliğimiz temelinde, iki ülkenin bilge liderlerinin direktifleri doğrultusunda, iki kardeş ülkenin ve halkların yararına olacak şekilde ikili ilişkilerimizin güçlendirilmesi için çeşitli alanlarda koordinasyon sağlama kararlılığını sürdürüyoruz. Türkiye ve Katar arasındaki ortak bildiri, bu çabaların bir ifadesidir ve gelecekte de işbirliğimizin sürekliliğini ve güçlenmesini hedeflemektedir.

Kaynak:İlke Haber Ajansı (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.