YSK'dan Seçim İtirazları Ret Edilen İlçeler ve Beldeler Hangileridir?

YSK'dan Seçim İtirazları Ret Edilen İlçeler ve Beldeler Hangileridir?
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 20 ilçe ve 1 beldede yapılan seçim itirazlarını reddetti. İşte reddedilen itirazlar ve detaylar...

YSK, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin yapılan itirazları değerlendirdi.

Kurul, bu kapsamda, bugünkü toplantısında, siyasi partilerin, bazı seçim bölgelerine yönelik itirazlarını karara bağladı.

  1. AK Parti'nin Van'ın Bahçesaray ilçesinde belediye başkanlığı seçiminde, Şırnak'ın Uludere ilçesinde belediye meclisi seçiminde, Şırnak'ın Silopi ve Görümlü ilçelerinde oyların yeniden sayımı ve Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde seçimin iptali talepleri reddedildi.

  2. CHP'nin Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde belediye meclisi seçiminde, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, Konya'nın Karapınar ilçesinde seçimin iptali, Adana'nın Kozan ilçesinde belediye başkanlığı seçiminin iptali ve Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde mazbatanın iptali talepleri kabul edilmedi.

  3. MHP'nin Çankırı'nın Eldivan ilçesinde belediye başkanlığı seçiminin iptali, Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde belediye başkanlığı seçiminde, Çankırı'nın Orta ilçesinde il genel meclisi seçiminde mazbatanın iptali ve Adana'nın Saimbeyli ilçesinde mazbatanın iptali talebi, YSK tarafından reddedildi.

  4. YSK, İyi Parti'nin Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde, Samsun'un Atakum ilçesinde belediye meclisi seçiminde, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde il genel meclisi seçiminde ve Afyonkarahisar'ın Çobanlar ilçesinde il genel meclisi seçiminin iptali taleplerini de kabul etmedi.

  5. Kurul, Yeniden Refah Partisi'nin Trabzon'un Arsin ilçesinde belediye meclisi seçiminde, Erzurum'un Horasan ilçesi ve Ardahan'ın Göle ilçesinde oyların yeniden sayımı talebi ile DEVA Partisi'nin Elazığ'ın merkez ilçesine bağlı Yurtbaşı beldesinde belediye başkanlığı ve belediye meclisi seçimlerinde oyların yeniden sayımı taleplerini de reddetti.

secim-sonuclarina-itiraz-suresi-basladi-2-il-ve-17003836-3182-amp.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.